Observatoire européen des think tanks Think tanks and civil society : because ideas matter

INEKO - Institute for Economic and Social Reforms

Suivre la vie du sitehttp://www.ineko.sk/about/ineko-institute-for-economic-and-social-reforms

Suivre la vie du sitehttp://www.ineko.sk/?rss=1

Derniers articles

 • Pridaná hodnota – o čom vypovedá, aké ma výhody a ktoré školy dosahujú najlepšie hodnoty ?

  13 avril 2018, par Rastislav Kováčik
  V tomto blogu sa dočítate, o čom vypovedá pridaná hodnota vo vzdelávaní a že najviac dokážu v predmete slovenský jazyk svojich absolventov posunúť súkromné školy. Výraznejšie sa zlepšia gymnazisti, a to najmä v žilinskom kraji.
 • INEKO hľadá junior analytika/čku pre oblasť dopravy

  12 avril 2018, par Rastislav Kováčik
  INEKO hľadá junior analytika/čku pre oblasť dopravy s možnosťou práce aj na skrátený úväzok, napr. popri štúdiu. Požadujeme analytické myslenie, znalosť angličtiny a záujem o verejné veci. Orientácia v sektore dopravy je výhodou. Životopis a prípadne aj krátky motivačný list (max 1 strana) posielajte na adresu (...)
 • Seminár : Potrebuje slovenský pracovný trh viac imigrantov ?

  11 avril 2018, par Rastislav Kováčik
  Dňa 27.4.2018 organizujeme v Bratislave v spolupráci so Zastúpením Európskej komisie v SR seminár o pracovnej imigrácii. Ak máte záujem sa seminára zúčastniť, vyplňte a odošlite prosím registračný formulár. Registrácia je bezplatná a prebieha do 25.4.2018 resp. do vyčerpania kapacity (...)
 • Podľa maturít žiaci osemročných gymnázií lepšie výsledky nedosahujú

  29 mars 2018, par Rastislav Kováčik
  Výsledky maturít nepreukázali relevantné rozdiely medzi absolventmi štvorročných a osemročných gymnázií. Problémom ostáva nedostatok kvalitných údajov pre porovnávanie efektívnosti jednotlivých odborov.
 • Pozrite si najnovšie poradie základných a stredných škôl

  27 mars 2018, par Rastislav Kováčik
  Upozornenie: Dňa 29.3.2018 sme vykonali opravu, po tom ako sme na portáli upravili údaje dvoch škôl. Táto zmena spôsobila aj zmenu poradia v rebríčkoch. Ku chybám nedošlo našou vinou, ale v dôsledku skutočnosti, že údaje preberané od verejných inštitúcií obsahovali chyby. Na chyby nás upozornili dotknuté (...)
 • HOSŤ V ŠTÚDIU TA3 : P. Goliaš o súčasnom podnikateľskom prostredí

  19 mars 2018, par Rastislav Kováčik
  Čo trápi našich podnikateľov a čo by im pomohlo? Aj o tom diskutovali tento týždeň odborníci na diskusnom fóre Hospodárskych novín s názvom “Dobehne tiger do cieľa?”. Na otázky odpovedal Peter Goliaš, riaditeľ INEKO. Výber z diskusie: V medzinárodných aj domácich rebríčkoch kvality podnikateľského prostredia (...)
 • Nedopusťme, aby mafia ovládla štát a zničila slobodu slova

  1er mars 2018, par Rastislav Kováčik
  Slobodné a nezávislé médiá patria medzi piliere demokracie. Ich úlohou je kontrolovať mocných, aby svoju moc nezneužívali na úkor ostatných. Akékoľvek urážanie novinárov zo strany politikov, prípadne ich zastrašovanie zo strany podnikateľov, je preto neprípustné. Ak dochádza k vraždeniu novinárov a ich blízkych, (...)
 • Dajte zmysel svojim daniam - darujte 2% na užitočné projekty

  26 février 2018, par Rastislav Kováčik
  Ak Vás trápi šírenie populizmu a anti-demokratických síl v politike, korupcia a plytvanie verejnými zdrojmi, nekvalitné školstvo a zdravotníctvo, či neférová súťaž pri podnikaní a získavaní štátnych zákaziek, potom máme veľa spoločného. Darovaním 2% z Vašich zaplatených daní Vám ponúkame možnosť podieľať sa na (...)
 • Analytik o obchvate Bratislavy : O nereálnosti termínov politici vedeli

  19 février 2018, par Rastislav Kováčik
  INEKO poukazovalo na riziko oneskorenia výstavby obchvatu Bratislavy a mali sme pravdu. Práve skorším termínom výstavby ministerstvo dopravy obhajovalo formu obstarania PPP (inými slovami skrývanie verejného dlhu) pred tradičným obstarávaním. Ak by sme stavali tradične, mohli sme tiež ušetriť finančné (...)
 • Demokracia prináša výsledky, tak si ju chráňme

  5 février 2018, par Rastislav Kováčik
  Najdemokratickejšie štáty sveta sú zároveň aj najbohatšie a ľudia v nich sa dožívajú najviac rokov. V grafe ide o zelené krúžky v pravom hornom rohu. Zeleným krúžkom sme označili štvrtinu najbohatších štátov sveta podľa hrubého domáceho produktu (HDP) na obyvateľa po zohľadnení rôznych cien. Patrí medzi ne aj (...)

1 | 2

Suivez-nous !

Copyright Observatoire des think tanks - Powered by SPIP, Feat.B_HRO - Mentions légales