Observatoire européen des think tanks Think tanks and civil society : because ideas matter

INEKO - Institute for Economic and Social Reforms

Suivre la vie du sitehttp://www.ineko.sk/about/ineko-institute-for-economic-and-social-reforms

Suivre la vie du sitehttp://www.ineko.sk/?rss=1

Derniers articles

 • Blížia sa komunálne voľby, mestá nafúkli svoje bežné výdavky o vyše 6 %

  10 août 2018, par Rastislav Kováčik
  Pozíciu miest s najlepším finančným zdravím potvrdili ku koncu 2017 Nové Mesto nad Váhom a Dubnica nad Váhom. Naopak, spomedzi veľkých miest sú na tom najmenej dobre Martin a Bratislava, ktorú ťahá dole magistrát a m. časť Devín.
 • Avizovaný vstup Kažimíra do NBS ohrozuje jej nezávislosť

  1er août 2018, par Rastislav Kováčik
  Predčasná výmena guvernéra by svedčila o vplyve politikov na centrálnu banku, ktorá má byť podľa ústavy aj zákona nezávislou inštitúciou.
 • Vaľová konšpiruje o skresľovaní finančného zdravia Humenného

  31 juillet 2018, par Rastislav Kováčik
  Primátorka napriek vysvetleniam šíri klamstvo o tom, že INEKO pred voľbami účelovo zmenilo kritériá hodnotenia finančného zdravia s cieľom poškodiť jej mesto.
 • Pozrite si rebríček nezávislosti kľúčových inštitúcií

  16 juillet 2018, par Rastislav Kováčik
  Najmenej závislá od politikov je Rada pre rozpočtovú zodpovednosť. Na opačnom konci je Finančné riaditeľstvo a Policajný zbor SR. Tabuľka: Miera nezávislosti vybraných inštitúcií Rada pre rozpočtovú zodpovednosť 88 % Ústavný súd 78 % Národná banka Slovenska 74 % Generálna prokuratúra 73 % Rozhlas a televízia (...)
 • TV Bratislava : Jozef Uhler, Ján Kovalčík, Tomáš Vašek : Ako zlepšiť dopravu v Bratislave ?

  11 juillet 2018, par Rastislav Kováčik
  My, bratislavskí motoristi, sa väčšinou tešíme na leto. Prázdninové obdobie je tradične časom, keď sa na našich uliciach jazdí pohodlnejšie. Zdá sa však, že tento rok to platiť nebude. Mesto začalo s veľkými opravami ciest a tak sa po nich jazdí naozaj zdĺhavo. Čo by pomohlo zrýchliť dopravu v meste? Aké (...)
 • Analýza : Ako posilniť nezávislosť a odbornosť verejných inštitúcií

  29 juin 2018, par Rastislav Kováčik
  Prinášame analýzu nezávislosti kľúčových regulačných a kontrolných orgánov ako aj justičných inštitúcií. Práve posilnenie ich nezávislosti a odbornosti je podľa názorov verejnosti aj expertov jedným z hlavných opatrení na podporu kvality demokracie. V analýze okrem iného zverejňujeme index nezávislosti inštitúcií, (...)
 • Promoting transparency and financial sustainability of regional policies, state-owned enterprises and local authorities in Moldova

  28 juin 2018, par Rastislav Kováčik
  In seminar taking place on June 26, 2018 in Chisinau, INEKO and its local partner IDIS “Viitorul” in Moldova published the financial health rating of 50 state-owned enterprises in Moldova. The goal of this project activity funded by the Slovak Aid is to raise public awareness and improve (...)
 • Prudký rast minimálnej mzdy brzdí pokles nezamestnanosti a poháňa infláciu

  19 juin 2018, par Rastislav Kováčik
  Peter Goliaš v TA3 vysvetľoval, prečo je škodlivý návrh odborárov na prudký rast minimálnej mzdy o 32 % na 635 eur mesačne: Už dnešná úroveň 480 eur mesačne je problémom pre zamestnávanie ľudí s nízkou kvalifikáciou najmä na východnom a stredo-južnom Slovensku, kde sú stále okresy s približne 20 % mierou (...)
 • Podporujeme sprísnenie podmienok na voľbu ústavných sudcov

  30 mai 2018, par Rastislav Kováčik
  Koncom roku 2018 prebehne v parlamente voľba kandidátov na 9 z celkového počtu 13 sudcov Ústavného súdu SR. Výmena väčšiny ústavných sudcov, ktorých funkčné obdobie je 12 rokov, môže zásadným spôsobom a na dlhé obdobie ovplyvniť kvalitu demokracie na Slovensku. Preto je dôležité, aby boli noví sudcovia vyberaní a (...)

Suivez-nous !

Copyright Observatoire des think tanks - Powered by SPIP, Feat.B_HRO - Mentions légales