Observatoire européen des think tanks Think tanks and civil society : because ideas matter

INEKO - Institute for Economic and Social Reforms

Suivre la vie du sitehttp://www.ineko.sk/about/ineko-institute-for-economic-and-social-reforms

Suivre la vie du sitehttp://www.ineko.sk/?rss=1

Derniers articles

 • Demokracia priniesla výsledky, stále však máme čo doháňať

  15 décembre 2017, par Rastislav Kováčik
  Za posledných 25 rokov komunizmu sa nám život v priemere nepredlžoval, za prvých 25 rokov demokracie stúpol o 5,8 roka Demokracia nám priniesla dlhší život, rýchlejší ekonomický rast, menej chudoby a viac blahobytu. Napriek tomu existuje na Slovensku podľa rôznych prieskumov 16-27 % ľudí, ktorí by demokraciu (...)
 • Štyri kilometre diaľnice predražili o hodnotu dvoch nových nemocníc

  6 décembre 2017, par Rastislav Kováčik
  Keď pôjdete úsekom D3 Žilina Strážov – Brodno, spomeňte si, že ste na najdrahšej diaľnici v strednej Európe. A to nielen pre tunel a dlhú estakádu. Štyri minúty, ktoré na nej ušetríte, neboli hlavným motívom, prečo ju stavali.
 • Rozhovor s Jánom Kovalčíkom : Lepšie riešenia ako iluzórne rýchlostné cesty existujú

  4 décembre 2017, par Rastislav Kováčik
  Nepovažujem za zodpovedné, keď vládni politici prezentujú diaľnice a rýchlostné cesty ako jediné riešenie, a to v blízkom horizonte, keď je ich vybudovanie nereálne. Vedie to k nezmyselným ekonomickým rozhodnutiam či už firiem, ktoré si postavia kapacity závislé od dopravného napojenia v miestach, kde im (...)
 • Najväčšie mestá znižujú svoje dlhy, problémy mali najmä v Martine

  27 novembre 2017, par Rastislav Kováčik
  Pozíciu miest s najlepším finančným zdravím potvrdili ku koncu 2016 Nové Mesto nad Váhom a Dubnica nad Váhom. Naopak, spomedzi veľkých miest sú na tom najmenej dobre Senica a Bratislava, ktorú ťahá dole magistrát a mestská časť Devín.
 • INEKO vytvorilo interaktívnu mapu a prináša chýbajúce informácie o diaľniciach

  22 novembre 2017, par Rastislav Kováčik
  V rokoch 2020 až 2027 viac ako trojnásobok naraz rozostavaných úsekov oproti minulým rokom a nutný dovoz stavebných kapacít. A po roku 2030 suchoty a úplné zastavenie výstavby. Tak vyzerá perspektíva budovania diaľnic a rýchlostných ciest na Slovensku podľa termínov, ktoré prezentuje Národná diaľničná (...)
 • Diaľnica pri Žiline bude iba pre korčuliarov až do mája 2019

  18 novembre 2017, par Rastislav Kováčik
  Od júla známy víťaz tendra na meškajúci privádzač stále nemá zmluvu. Súťaž prebehla rýchlo, no NDS premárnila ďalšie mesiace – podnetom na kontrolu, ktorý nakoniec sama stiahla. Pred rokom INEKO upozornilo, že ministerstvo dopravy a diaľničná spoločnosť akosi zabudli obstarať privádzač nutný na sprevádzkovanie (...)
 • Aká je celá pravda o Kotlebovom hospodárení a poklese dlhu v banskobystrickom kraji ?

  7 novembre 2017, par Rastislav Kováčik
  Ukončené funkčné obdobie súčasných županov v jednotlivých krajoch poskytuje vhodnú príležitosť pre zhodnotenie ich práce – voliči by mali mať spätnú väzbu o tom, ako ich župan a všetci volení zástupcovia pracovali a myslím si, že zrozumiteľná informácia o výsledkoch hospodárenia by mala patriť k takejto debate. (...)
 • Prešovský župan klamal o zlepšení ciest v kraji

  3 novembre 2017, par Rastislav Kováčik
  Prešovský župan Peter Chudík v televíznej debate tvrdil, že znížil podiel ciest v zlom stave z 50 % na 6 %. Také pozoruhodné zlepšenie by isto ocenili aj v iných krajoch. Má len jednu chybu. Žiadne oficiálne údaje ho nepotvrdzujú. V nevyhovujúcom stave nie je 6 % ale najmenej 32 % regionálnych ciest v kraji, (...)
 • V nemocniciach sa najčastejšie sťažujeme na kvalitu stravy

  30 octobre 2017, par Rastislav Kováčik
  Chorý nechce byť nikto. Keď k tomu už dôjde, chceli by sme pekné nemocnice, príjemné a profesionálne sestry a lekárov. Podľa možností čo najmodernejšie prístupy a liečbu. Otázka je, či to dostávame, prípadne, ktorá nemocnica poskytuje tú najlepšiu zdravotnú starostlivosť. Odpoveďou môže byť aj najnovší rebríček (...)
 • Môžu župani za meškajúce diaľnice ?

  29 octobre 2017, par Rastislav Kováčik
  Očakávania ľudí, že vybavia peniaze na výstavbu, sú mimo reality. Napriek tomu niektorí župani mohli meškaniu naliehavo potrebných úsekov predísť. Pozrime sa na príklady, z ktorých by sa budúci župani mali poučiť.

1 | 2

Suivez-nous !

Copyright Observatoire des think tanks - Powered by SPIP, Feat.B_HRO - Mentions légales