Observatoire européen des think tanks Think tanks and civil society : because ideas matter

INEKO - Institute for Economic and Social Reforms

Suivre la vie du sitehttp://www.ineko.sk/about/ineko-institute-for-economic-and-social-reforms

Suivre la vie du sitehttp://www.ineko.sk/?rss=1

Derniers articles

 • Všetky župy si zlepšili finančné zdravie, najviac trenčianska

  6 octobre 2017, par Rastislav Kováčik
  Pozrite si nové rebríčky zadlženosti a finančného zdravia vyšších územných celkov. Dozviete sa napríklad, že najvyšší dlh (40 % bežných príjmov) má trenčiansky kraj a celkovo najhoršie finančné zdravie má košický kraj.
 • Keby študenti mali rozhodnúť o budúcnosti Slovenska, nemali by sme demokraciu

  6 octobre 2017, par Rastislav Kováčik
  Analytici Inštitútu pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO) ešte minulý rok v rámci svojho výskumu o stave a vývoji demokracie na Slovensku navštívili stredné a vysoké školy, aby zistili, aký majú postoj k demokracii. Keď ukončili výskum, jedným z hlavným odporúčaní niekoľkých desiatok expertov na otázku, (...)
 • Politici sľubujú predražené diaľnice a cesty prvej triedy sa nám zatiaľ rozpadajú

  22 septembre 2017, par Rastislav Kováčik
  Minister dopravy sa pochválil, že za rok v kresle naštartoval stavbu takmer 100 kilometrov diaľnic a rýchlostných ciest. Analytik INEKO Ján Kovalčík v relácii Naživo s Braňom Závodským v Rádiu Expres vysvetľoval, že realita je iná. Súťažiť sa začalo iba 8 kilometrov a stavať 28 kilometrov. Navyše kľúčové stavby (...)
 • O čom minister Érsek v odpočte pomlčal

  21 septembre 2017, par Rastislav Kováčik
  Minister sa pochválil, že za rok naštartoval výstavbu takmer 100 km diaľnic a rýchlociest. Reálne sa začalo stavať iba 28 km pri Košiciach, Prešove a Čadci. Iné veľké stavby meškajú, riešenia pálčivých problémov nevidno
 • Máme priveľa magistrov a inžinierov, dlho študujeme a neodmeňujeme úspech

  20 septembre 2017, par Rastislav Kováčik
  22.9.2017 Oprava a ospravedlnenie: Autori analýzy sa ospravedlňujú, že pôvodne nesprávne citovali analytikov Útvaru hodnoty za peniaze a Inštitútu vzdelávacej politiky. Uvedený údaj, že znížením podielu študentov pokračujúcich na 2. a 3. stupni VŠ štúdia možno ušetriť ročne až 230 miliónov eur, sme dodatočne (...)
 • Pozrite si aktuálne poradie základných a stredných škôl

  12 septembre 2017, par Rastislav Kováčik
  V novom vydaní školských rebríčkov sa najlepšie v rámci svojich kategórií umiestnili Základná škola na Krosnianskej ul. v Košiciach, Obchodná akadémia v Trnave na Kukučínovej 2 a Škola pre mimoriadne nadané deti – Gymnázium na Teplickej v (...)
 • Za meškaním diaľnic nehľadajte peniaze, ale zlé riadenie štátnej firmy

  10 août 2017, par Rastislav Kováčik
  Niektorým osobám stačí, že NDS vykúpi pozemky pod obchvaty najväčších miest, ktorých časť predtým lacno skúpili a teraz predávajú za mnohonásobne vyššiu cenu. Stavebným oligarchom bude stačiť, ak sa do volieb v roku 2020 podpíšu ďalšie veľké kontrakty s kartelovými cenami. A pre verejnosť urobili z dlhovej brzdy (...)

Suivez-nous !

Copyright Observatoire des think tanks - Powered by SPIP, Feat.B_HRO - Mentions légales