Observatoire européen des think tanks Think tanks and civil society : because ideas matter

INEKO - Institute for Economic and Social Reforms

Suivre la vie du sitehttp://www.ineko.sk/about/ineko-institute-for-economic-and-social-reforms

Suivre la vie du sitehttp://www.ineko.sk/?rss=1

Derniers articles

 • Pozrite si rebríček nezávislosti kľúčových inštitúcií

  16 juillet 2018, par Rastislav Kováčik
  Najmenej závislá od politikov je Rada pre rozpočtovú zodpovednosť. Na opačnom konci je Finančné riaditeľstvo a Policajný zbor SR. Tabuľka: Miera nezávislosti vybraných inštitúcií Rada pre rozpočtovú zodpovednosť 88 % Ústavný súd 78 % Národná banka Slovenska 74 % Generálna prokuratúra 73 % Rozhlas a televízia (...)
 • TV Bratislava : Jozef Uhler, Ján Kovalčík, Tomáš Vašek : Ako zlepšiť dopravu v Bratislave ?

  11 juillet 2018, par Rastislav Kováčik
  My, bratislavskí motoristi, sa väčšinou tešíme na leto. Prázdninové obdobie je tradične časom, keď sa na našich uliciach jazdí pohodlnejšie. Zdá sa však, že tento rok to platiť nebude. Mesto začalo s veľkými opravami ciest a tak sa po nich jazdí naozaj zdĺhavo. Čo by pomohlo zrýchliť dopravu v meste? Aké (...)
 • Analýza : Ako posilniť nezávislosť a odbornosť verejných inštitúcií

  29 juin 2018, par Rastislav Kováčik
  Prinášame analýzu nezávislosti kľúčových regulačných a kontrolných orgánov ako aj justičných inštitúcií. Práve posilnenie ich nezávislosti a odbornosti je podľa názorov verejnosti aj expertov jedným z hlavných opatrení na podporu kvality demokracie. V analýze okrem iného zverejňujeme index nezávislosti inštitúcií, (...)
 • Promoting transparency and financial sustainability of regional policies, state-owned enterprises and local authorities in Moldova

  28 juin 2018, par Rastislav Kováčik
  In seminar taking place on June 26, 2018 in Chisinau, INEKO and its local partner IDIS “Viitorul” in Moldova published the financial health rating of 50 state-owned enterprises in Moldova. The goal of this project activity funded by the Slovak Aid is to raise public awareness and improve (...)
 • Prudký rast minimálnej mzdy brzdí pokles nezamestnanosti a poháňa infláciu

  19 juin 2018, par Rastislav Kováčik
  Peter Goliaš v TA3 vysvetľoval, prečo je škodlivý návrh odborárov na prudký rast minimálnej mzdy o 32 % na 635 eur mesačne: Už dnešná úroveň 480 eur mesačne je problémom pre zamestnávanie ľudí s nízkou kvalifikáciou najmä na východnom a stredo-južnom Slovensku, kde sú stále okresy s približne 20 % mierou (...)
 • Podporujeme sprísnenie podmienok na voľbu ústavných sudcov

  30 mai 2018, par Rastislav Kováčik
  Koncom roku 2018 prebehne v parlamente voľba kandidátov na 9 z celkového počtu 13 sudcov Ústavného súdu SR. Výmena väčšiny ústavných sudcov, ktorých funkčné obdobie je 12 rokov, môže zásadným spôsobom a na dlhé obdobie ovplyvniť kvalitu demokracie na Slovensku. Preto je dôležité, aby boli noví sudcovia vyberaní a (...)
 • Ekonómovia varujú, že zavedenie dôchodkového stropu ohrozí výšku budúcich dôchodkov

  25 mai 2018, par Rastislav Kováčik
  Tlačová správa Klubu ekonomických analytikov, 25.5.2018 Klub ekonomických analytikov (KEA) vyjadruje nesúhlas so zásahmi do dôchodkového systému, ktoré zhoršia jeho udržateľnosť. Budúcim dôchodcom nepomôže ústavný zákon o strope dôchodkového veku, ale praktické opatrenia, ktoré pripravia krajinu na starnutie a (...)
 • Analýza : Potrebuje slovenský pracovný trh viac imigrantov ?

  18 mai 2018, par Rastislav Kováčik
  Prečítajte si analýzu záverov spoločného seminára Zastúpenia EK v SR a INEKO o pracovnej imigrácii. Okrem iného sa dozviete: Spomedzi takmer 187-tisíc nezamestnaných ku koncu marca 2018 bolo 85,1 % znevýhodnených, teda najmä dlhodobo nezamestnaných, starších alebo veľmi mladých ľudí s prevažne s nízkou (...)
 • INEKO podporuje redaktorov, ktorí zvýšili dôveryhodnosť spravodajstva RTVS

  2 mai 2018, par Rastislav Kováčik
  S veľkými obavami sledujeme kroky nového vedenia RTVS v ostatnom období, najmä v personálnej oblasti. Spravodajstvo RTVS sa v predošlých rokoch stalo rešpektovaným, dôveryhodným a vo verejnosti sledovaným nezávislým zdrojom správ. Bolo to o to cennejšie, že sme v minulosti boli často svedkami ovplyvňovania a (...)

Suivez-nous !

Copyright Observatoire des think tanks - Powered by SPIP, Feat.B_HRO - Mentions légales