Observatoire européen des think tanks Think tanks and civil society : because ideas matter

INEKO - Institute for Economic and Social Reforms

Suivre la vie du sitehttp://www.ineko.sk/about/ineko-institute-for-economic-and-social-reforms

Suivre la vie du sitehttp://www.ineko.sk/?rss=1

Derniers articles

 • HOSŤ V ŠTÚDIU TA3 : P. Goliaš o súčasnom podnikateľskom prostredí

  19 mars 2018, par Rastislav Kováčik
  Čo trápi našich podnikateľov a čo by im pomohlo? Aj o tom diskutovali tento týždeň odborníci na diskusnom fóre Hospodárskych novín s názvom “Dobehne tiger do cieľa?”. Na otázky odpovedal Peter Goliaš, riaditeľ INEKO. Výber z diskusie: V medzinárodných aj domácich rebríčkoch kvality podnikateľského prostredia (...)
 • Nedopusťme, aby mafia ovládla štát a zničila slobodu slova

  1er mars 2018, par Rastislav Kováčik
  Slobodné a nezávislé médiá patria medzi piliere demokracie. Ich úlohou je kontrolovať mocných, aby svoju moc nezneužívali na úkor ostatných. Akékoľvek urážanie novinárov zo strany politikov, prípadne ich zastrašovanie zo strany podnikateľov, je preto neprípustné. Ak dochádza k vraždeniu novinárov a ich blízkych, (...)
 • Dajte zmysel svojim daniam - darujte 2% na užitočné projekty

  26 février 2018, par Rastislav Kováčik
  Ak Vás trápi šírenie populizmu a anti-demokratických síl v politike, korupcia a plytvanie verejnými zdrojmi, nekvalitné školstvo a zdravotníctvo, či neférová súťaž pri podnikaní a získavaní štátnych zákaziek, potom máme veľa spoločného. Darovaním 2% z Vašich zaplatených daní Vám ponúkame možnosť podieľať sa na (...)
 • Analytik o obchvate Bratislavy : O nereálnosti termínov politici vedeli

  19 février 2018, par Rastislav Kováčik
  INEKO poukazovalo na riziko oneskorenia výstavby obchvatu Bratislavy a mali sme pravdu. Práve skorším termínom výstavby ministerstvo dopravy obhajovalo formu obstarania PPP (inými slovami skrývanie verejného dlhu) pred tradičným obstarávaním. Ak by sme stavali tradične, mohli sme tiež ušetriť finančné (...)
 • Demokracia prináša výsledky, tak si ju chráňme

  5 février 2018, par Rastislav Kováčik
  Najdemokratickejšie štáty sveta sú zároveň aj najbohatšie a ľudia v nich sa dožívajú najviac rokov. V grafe ide o zelené krúžky v pravom hornom rohu. Zeleným krúžkom sme označili štvrtinu najbohatších štátov sveta podľa hrubého domáceho produktu (HDP) na obyvateľa po zohľadnení rôznych cien. Patrí medzi ne aj (...)
 • Chudoba a horšie životné podmienky dotláčajú ľudí do toho, že volia viac extrémistov, hovorí šéf INEKO

  30 janvier 2018, par Rastislav Kováčik
  Z rozhovoru Petra Goliaša pre parlamentnelisty.sk: “INEKO sa snaží podrobne skúmať tendre v oblasti dopravy, špeciálne pri výstavbe diaľnic. Tu na niekoľkých príkladoch dokumentujeme, k akému obrovskému plytvaniu dochádza. Pri jednotlivých súťažiach často vznikajú kartely, kde sa jednotlivé firmy dohodnú (...)
 • Prednášky na stredných školách o význame demokracie a EÚ pre kvalitu života

  29 janvier 2018, par Rastislav Kováčik
  S prednáškami o význame demokracie a EÚ pre kvalitu života pokračujeme aj v tomto roku. Začali sme na strednej elektrotechnickej priemyslovke na Hálovej ulici v Bratislave. Tento raz prednášal Peter Goliaš s Jánom Kovalčíkom napríklad o týchto témach: aký význam majú nezávislé inštitúcie kontrolujúce mocných (...)
 • Riaditeľ INEKO : Rebríček škôl považujte len za pomocníka

  24 janvier 2018, par Rastislav Kováčik
  Peter Goliaš v rozhovore pre SME radí rodičom, aké informácie si majú všímať pri výbere strednej školy, ako čítať INEKO rebríčky škôl podľa výsledkov žiakov a tiež aké ďalšie dôležité informácie môžu nájsť na školskom portáli http://skoly.ineko.sk/. Okrem iného hovorí aj o tom, ako by štát mohol zvýšiť informovanosť (...)
 • Diskusia Z prvej ruky : Budúcnosť osemročných gymnázií

  24 janvier 2018, par Rastislav Kováčik
  Peter Goliaš diskutoval Z prvej ruky o avizovanej redukcii 8-ročných gymnázií. Okrem iného povedal: Skorá selekcia žiakov podľa výsledkov vedie podľa OECD k zvyšovaniu nerovnosti vo výsledkoch vzdelávania a k prehlbovaniu závislosti výsledkov od sociálno-ekonomického statusu žiakov. Súčasne v priemere nevedie (...)
 • Ospravedlnenie

  19 janvier 2018, par Rastislav Kováčik
  Inštitút INEKO sa ospravedlňuje 8-ročnému Gymnáziu Vincenta de Paul na Bachovej ulici v Bratislave za to, že sme ho v článku Denníka N zo 17.1.2018 označili za školu „so slabším hodnotením výsledkov žiakov“. K uvedenému označeniu došlo mylnou zámenou za gymnázium s rovnakým menom a sídlom v Topoľčanoch. (...)

1 | 2

Suivez-nous !

Copyright Observatoire des think tanks - Powered by SPIP, Feat.B_HRO - Mentions légales